Umreye Gitmek

06 Aralık, 07:12

UMREYE GİTMEK

   Umreye gitmek, Umre ziyareti yapacak olan çoğu insan, genellikle umreye gitmek kaç para diye araştırma yapmaktadır. Umre fiyatları, Ramazan umresi, 7 günlük, 12 günlük, 14 günlük ve 20 günlük olarak değişkenlik göstermektedir. Bu kutsal ziyareti yapacak olanlar, bütçelerine göre bir tur seçebilmekte ve bu sayede umreyi huzur içinde yapabilmektedir. Umreye gidecek olanlara yolculuk öncesinde ya da yolculuk sırasında bilgi verilmekte, böylece ibadet anında neler yapılacağı anlatılmaktadır. Umrede sağlık ve yemek hizmetleri de önemlidir. Bu hizmetlerin kusursuz olarak sunulması gereklidir. Umreye giderlerin ibadetlerini en güzel şekilde yerine getirebilmesi için gerekli tüm önlemler alınmaktadır.

Umre Turları Düzenleyen Seyahat Acentesi Önemlidir

  Umreye gitmek, kaç para diyenlerin, umre turları düzenleyen seyahat acenteleri arasında bir araştırma yapmalıdır. Ödenecek umre ödemeleri, sunulan hizmete göre farklı olmaktadır. Kutsal yerlere yakın olan konaklama tesisi ile daha uzak olan bir tesisin fiyatı farklı olduğu için bu da umre ödemelerine yansımaktadır. Ayrıca kutsal yerlere hangi yolla gidildiği de önemlidir. Araçla sorunsuz gitmenin de fiyat olarak bir bedelinin bulunduğu bilinmelidir.

Umreye Gitmek Bir Farz Mıdır

  İslam dininde hac ziyaretinin yapılması maddi imkanlara sahip olan her Müslüman için bir farz olarak belirlenmiştir. Hac ziyareti gibi umre ziyaretinin yapılması ise benzer özelliklere sahip olmakla birlikte farz değil bir sünnettir. Müslümanların umreye gitmek için iki koşulu bulunmaktadır. Bu ziyaret için ya ilerleyen dönemlerde hac ziyaretini gerçekleştirecek kadar maddi imkanlara sahip olunması ya da hac ziyareti gerçekleştirildikten sonra istenilen zamanlarda tekrar kutsal toprakları ziyaret etmek için umre ziyaretinin yapılması gerekir. Çünkü genel kanı niteliğinde umre ziyareti gerçekleştirebilecek şekilde maddi imkanları bulunan bir kişinin bir sonraki dönemde Kurban Bayramına denk gelecek şekilde veya ilerleyen yıllarda hac ibadetini de yapması gerekmektedir. Hac ibadeti, umre ziyareti gerçekleştirmiş insanlar için bir zorunluluk ve farz olarak görülmektedir.

Umreye Gitmek İçin Ne Yapılmalıdır

  Firmamız tarafından umre ziyareti gerçekleştirmek isteyen müşterilerimize belirli paketler dahilinde hizmet sunulmaktadır. Bu paketlerde özel bir şekilde Ramazan Umresi ziyaretleri imkanı sunulurken farklı konaklama ve ulaşım imkanları ile müşterilerimizin bütçelerine uygun olarak umre ziyaretleri yapılmaktadır. Erkekler tarafından istedikleri yaşta umreye gitmek mümkün olurken kadınlar için 45 yaş ve altı olunması durumunda tek başlarına Suudi Arabistan’a girmeleri yasaktır. Bu durumda firmamız gibi umre ziyaretleri gerçekleştiren işletmeler için de aynı şekilde kural geçerlidir. 45 yaş altında olup umre ziyareti gerçekleştirmek isteyen kadınların yanlarında mutlaka birinci dereceden bir akrabalarının olması gerekmektedir. Erkeklerde gusül abdesti alınarak ihrama girilmesi şartı bulunurken kadınlarda ise ihram şartı bulunmamakla birlikte Müslümanlar istedikleri zaman firmamız üzerinden hizmet alarak umre ziyareti gerçekleştirebilir.

Uygun Bütçelerle Umreye Gitmek

Firmamız belirli bir şekilde hem hac hem de umre ziyaretleri için bütçe ayırabilen kişilere uygun olarak umre ziyaretleri imkanı tanımaktadır. Bir tur acentesi olarak bu seyahatin yapılmasında müşterilerimize ilerleyen dönemlerde hac ziyaretlerini de yapacak bir şekilde planlama yapmaları önerilmektedir. Her noktada hizmetlerimize hassasiyet göstererek umreye gitmek isteyen müşterilerimize rahat ve konforlu bir yolculuk imkanı tanımaktadır. Gerçekleştirecekleri ziyarette ulaşım ve konaklama yöntemlerine bağlı olarak farklı şekillerde hizmet alan müşterilerimiz seçeneklerimiz arasında bulunan;

Ziyaret öncesinde firmamız tarafından umre adaylarına kutsal topraklarda gerçekleştirecekleri ibadetler konusunda bilgi verilmekte ve müşterilerimizin ibadetlerini doğru bir şekilde yerine getirilmesi için tüm imkanlar sağlanmaktadır.