Umre Turları

05 Aralık, 13:12

UMRE TURLARI

  Umre Turları düzenleyen seyahat acentesi tarafından umreye gidecek kişilere, gerekli belgelerin neler olduğu ile ilgili bilgi verilmekte ve yardımcı olunmaktadır. Umre vizesi alınabilmesi için geçerlilik süresi en az bir yıl olan pasaport, nüfus cüzdanının iki yönlü fotokopisi ve bir adet fotoğraf gereklidir. Ayrıca 45 yaşın altında olan kadınlar umreye gidebilmek için eşleri ya da akrabaları ile birlikte gideceklerse vukuatlı nüfus kayıt örneğini sunmalıdır. 45 yaşın altındaki kadınların yanlarında mahremleri olmadan bu ziyareti gerçekleştirmesi olanağı bulunmamaktadır. 1. Derece erkek akraba ile umre turuna katılabilecek olan 45 yaş altındaki kadınlardan evli ise eşinin, değilse babası ya da erkek kardeşinin umreye gidebileceğine dair vereceği muvafakatname istenmektedir. Kadına refakat edecek kişiden de noterde onaylanmış taahhütname alınmaktadır. 18 yaşın altındaki erkek çocuklarının da umre yapabilmesi için yanlarında mahremlerinin bulunması gerekmektedir. Gidiş tarihinizden 21 gün önce hazırlamanız gereken tüm evrakları tarafımıza iletmiş olmanız gerekmektedir.

Umre Turları ve Fiyatlandırma:   

  Umre Turları yapılacağı dönem, ulaşım araçları, kalınan süre, konaklanan otel gibi pek çok unsur göz önünde bulundurularak farklı şartlara sahip kişilere alternatif sunmak üzere çok çeşitli şekillerde düzenlenmektedir. Bu unsurların her biri katılacağınız turun fiyatını belirlemektedir. Tatil günlerinde ya da Ramazan ve kandil günlerinde düzenlenen bir tura katılabileceğiniz gibi çalışan ya da öğrenci iseniz tatil günleri için hazırladığımız programlara katılabilir ve düzeninizi aksatmadan bu kutlu yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. Ekonomik imkânlar da her umre yapacak kişi için farklı olduğundan sunduğumuz paketlerde otel kalitesi ve yakınlığına göre değişen fiyatlar belirlenmektedir. Ekonomik bir paketi seçerek kısıtlı bütçelerle dahi umre yapabileceğinizi aklınızdan çıkarmayınız.

Butik Umre Turları:   

  Umre Turları katılımcıların şartları göz önünde bulundurularak daha fazla kişiye hizmet verebilmek amacıyla farklı özelikler içerecek şekilde düzenlenmektedir. Küçük bir grupla birlikte birkaç gününü kutsal topraklarda geçirmek isteyenlere Butik Umre hizmeti verilmektedir. Vize işlemleri, uçak biletleri ve havaalanı ile otel arasındaki ulaşım ile Mekke ve Medine arasındaki ulaşım giderleri ve konaklama ödemeleri, kutsal topraklarda yapılacak geziler tur programımıza dâhildir. Butik tur kapsamında Mekke ve Medine’de çok yakın mesafeli 5 yıldızlı delüks otellerde konaklama olanağı sunulmaktadır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinin açık büfe olarak sunulduğu otel içerisinde ücretsiz wifi kullanılabilmektedir. 3, 4 ya da 5 günlük tur alternatiflerimizden birini seçebilir ve single, 2, 3 veya 4 kişilik odalarda konaklayabilirsiniz.