Umre Turları Ne Zaman

06 Aralık, 08:12

Her yıl dünyanın birçok yerinden gelen Müslümanlar kutsal mekanlarımız olan Mekke ve Medine’yi ziyaret ederler. Bu ibadet Umre ya da Hac şeklinde yapılır. Müslümanlar hac çıkmayınca Umre yapmaya yönelirler. 2018 yılının umre takvimi de şu şekildedir;

  • Dönem:1 Kasım 2017 - 15 Ocak 2018
  • Dönem: 15 Ocak - 10 Şubat 2018
  • Dönem: 10 Şubat -15 Mart 2018
  • Dönem: 15 Mart - 10 Mayıs 2018
  • Dönem: Ramazan Ayı

Umre vakitlerine bağlı olarak bir tur firması bulunması gerekir. Eğer umreye gitmeyi düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli konu da budur. Tur firmasının sağladığı tüm imkanları göz önüne almanız gerekir. Umre turları ne zaman öğrendikten sonra hemen kendinize uygun bir tarihte bir firma arayışına başlamalısınız.

Umre Turları Ne Zaman? 2018 Umre Fiyatları

2018 umre organizasyonlarını açıkladıktan sonra gözler fiyatlara çevrilmiştir. En düşük fiyat 3 bin 285 TL’den başlar. En yüksek fiyat ise 7 bin 129 TL’dir. Umre fiyatları öğrenciler ise 3.285 TL’den başlamaktadır.Her yıl milyonlarca Müslüman Mekke ve Medine’yi ziyaret etmektedir. Eğer umre yapmayı düşünüyorsanız öncelikle umre turları ne zaman ayarlanmalıdır sorusu kafanıza takılır. İyi bir umre tur firması belirlemeniz gerekir. Gideceğiniz tarihe bağlı olarak kolaylıkla bizlerler irtibata geçebilirsiniz.

Umre Turları Ne Zaman ve Umre Turu Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Umre turları ne zaman ve ne şekilde hizmet verir öğrenerek bir firma seçiminde bulunmak gerekir. Sağladığı olanaklar konusunda bilgi alınmalıdır. Yani günde kaç öğün yemek verir, uçak bileti fiyata dahil mi ve diğer tüm konular da detaylı olarak bizlere sorarak kararınızı verebilirsiniz.