Umre Turları Ne Zaman Başlıyor

05 Aralık, 17:12

  Hac kura sonuçlarının açıklanması ile birlikte kurada ismi çıkmayanlar kutsal topraklara olan hasretini dindirmek için umre hayali kurmaya başlıyor. Haccın meşakkat ve maliyetine katlanmaya güç yetiremeyecek olanlar ile haccın gerektirdiği kadar zamana sahip olmayanlar için de umre alternatifi gündeme geliyor. Umre yolculuğu yapmanın en ekonomik ve pratik yolu ise bu amaçla kurulmuş olan firmalar tarafından düzenlenen turlara katılmak. Bu durum karşısında ise karşımıza umre turları ne zaman başlıyor sorusu çıkıyor.

Umre Turları Ne Zaman Başlıyor ve Tur Firması Seçiminde Nelere Dikkat Ediliyor?

 Umre yolculuğu için özel firmaları tercih edenler umre turları ne zaman başlıyor sorusunu sormadan önce hangi firma ile gideceğine karar vermeli. Piyasada çok sayıda firma tarafından tur organizasyonu yapılıyor. Bu noktada kararınızı verirken, tercihinizi güvenilir ve deneyimli bir firmadan yana yapmanızda yarar var. Profesyonel hizmet verene bir firma olarak düzenlemiş olduğumuz umre turlarına katıldığınızda sorunsuz ve huzurlu bir yolculuğa adım atmış olacaksınız.

Umre Turları Ne Zaman Başlıyor ve Kayıt Ne Zaman Yapılmalı?

  Firmamıza başvuran umre yolcu adaylarının ilk sordukları sorulardan biri umre turları ne zaman başlıyor sorusudur. Kasım ayından başlamak üzere yılın farklı dönemlerinde düzenlenen turlarımız bulunuyor. Burada hangi turun seçilmesinin daha doğru olacağı kişinin özel durumu ile doğrudan alakalı. Mevsimsel şartları dikkate alarak havanın nispeten daha serin olduğu bir dönemde düzenlenen tura katılabilir, umre için Ramazan ve kandil gibi özel zaman dilimlerini tercih edebilir ya da işten izin alabileceğiniz döneme uygun olan tura dâhil olabilirsiniz. Turun süresi ve bedeline bağlı olarak kontenjanın çabuk dolması ihtimaline karşı erken kayıt yaptırmanızda yarar var.