Umre Turları Kaç Gün

06 Aralık, 09:12

Umre turları kaç gün sürer sorusunu cevaplandırmadan önce, kısa bir bilgilendirme yapalım.

Umre, kelime anlamı ile ziyaret demektir. Yani, belirli bir zamana bağlı olmaksızın, kutsal topraklara gerçekleştirilen ziyaret ve ibadete umre denir. Usulünce ihrama girip Kâbe’nin, etrafında yedi tur şavt -tavaf- edilmesi ve tavafın ardından Mescid-i Haram içinde yer alan Safâ Tepesi’nden başlayarak Merve Tepesi’nde son bulan, toplam yedi yürüyüş olan sa’y ibadetinden ibarettir. Sa’y, İsmail peygamberin annesi Hacer’in su bulma çabasının bir hatırasıdır. Kelime anlamı, dur, olan zem sözcüğünden türeyerek oluşan, Hacer’in bu gayretine bahşedilen su da Zemzem suyudur. İbadetin ardından tıraş olunur ve umre tamamlanır.

Arap Yarımadası’nın kuzeyinde, Hicaz bölgesinde yer alan kutsal topraklar, tarihi ve kültürel anlamda birçok farklı hatıra ve eserle dolu. İslam tarihinin değerli şahsiyetlerinin de bulunduğu şehirlerin ziyareti, gerçekleştirdiğimiz umre turları ile yerine getirmenizde size yardım ve rehberlik yapabileceğimiz bir ibadet.

Hac dönemi dışında da gerçekleştirilebilen bir ibadet olduğu için, İslam dini mensupları tarafından sıkça tercih ediliyor. İslam’ın bazı mezheplerine göre farz, bazı mezheplerine göre sünnet sayılmakta. İnananların buluştuğu ortak nokta, bu ziyaretin vacip -yapılması gereken- olmasıdır.

Umre Turları Kaç Gün Sürmektedir?

Genelde merak edilen ve araştırılan konulardan biri olan umre ibadetinde, umre turları kaç gün sürmekte ve hangi dönemlerde yapılmakta gibi sorularla karşılaşıyoruz.

Ziyaretinizi gerçekleştirmek istediğiniz dönem ve bütçenize göre değişen umre tur hizmetleri vermekteyiz.

Senenin her dönemi için organize ettiğimiz, ilahiyatçı rehber hocalar eşliğindeki tecrübeli rehberlik hizmetimiz ile siz ibadetinizi gerçekleştirirken yanınızdayız.

Ortalama Umre Turları Kaç Gün Olarak Belirlenir?

Kutsal topraklardaki önemli yerlere gerçekleştirdiğimiz umre turları kaç gün sürecek ve tamamlanacak, kapsamları neler, bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

  • Butik Umre Turları (2 Kasım – 10 Mayıs)

Her hafta; perşembe akşamı (cuma gecesi) ve Cuma namazını da kapsayan, hafta sonu, tercihe göre 3-4-5 gün olmak üzere gerçekleştirdiğimiz turlarımızdır.

1-5 yıldızlı otellerde konaklama imkânı (detaylı bilgilendirmeyi sayfamızda bulabilirsiniz.)

  • Bahar Umre Turları (10 Kasım – 15 Mayıs)

Her hafta; salı-cumartesi olmak üzere düzenlediğimiz turlarımızdır.

3-5 yıldızlı otellerde konaklama imkânı (detaylı bilgilendirmeyi sayfamızda bulabilirsiniz.)

  • Yaz Umre Turları (Nisan – Mayıs)

Her hafta; Salı-cumartesi olmak üzere düzenlediğimiz turlardır.

3-5 yıldızlı, Deluxe otellerde konaklama imkânı (detaylı bilgilendirmeyi sayfamızda bulabilirsiniz.)

  • Ramazan Umre Turları (Mayıs – Haziran – Temmuz)

Ramazan dönemi içerisinde gerçekleştirdiğimiz turlardır. 8 gün, 10 gün, 14 gün, 20 gün ve 33 günlük olmak üzere farklı tur seçeneklerimiz mevcuttur. (Detaylı bilgilendirmeyi sayfamızda bulabilirsiniz.)

  • Hac Turları (Tüm detayları ile eksiksiz bir bilgilendirmeyi sayfamızda bulabilirsiniz.)
  • Kudüs Turları (4 Gün) (detaylı bilgilendirmeyi sayfamızda bulabilirsiniz.)