Tavaf’ın 5. Şavtında Okunacak Dua

05 Aralık, 14:12

Tavaf’ın 5. Şavtında Okunacak Dua

Eda turizm olarak siz değerli dostlarımıza Tavaf’ın 5. Şavtında Okunacak Dua yı ve bir hadisi sunuyoruz.

Ey Allah’ım! Beni, senin gölgenden başka hiçbir gölgenin olmadığı ve senden başka hiçbir şeyin baki olmadığı günde, senin arşının gölgesinde gölgelendir. Ey Allah’ım Beni, peygamberin olan Muhammed’in (s.a.v.) havuzundan bir daha hiç susamayacak şekilde sula. Ey Allah’ım! Ben, senden, senin peygamberin Muhammed (s.a.v.), hangi hayırları istemişse onları istiyorum. Ve, senin peygamberin Muhammed (s.a.v.), hangi şeyden sana sığınmış ise onlardan ben de sana sığınıyorum. Ey Allah’ım! Ben, senden cenneti istiyorum. Ey Allah’ım Cennet nimetlerini istiyorum. Cennete yaklaştıracak, söz, fiil veya amelleri diliyorum.

Rükn-ü Yemani’ye Gelinince ise:

Ey Rabbimiz! Dünyada da ahirette de bize iyilikleri ver. Ey Aziz Ey Allah’ım, ey bağışlaması bol olan Alemlerin Rabbi! Cehennem ateşinden bizi koru. İyilerle birlikte bizi Cennetine kabul eyle.

Resulullah (sav) Safa tepesinde durduğu zaman üç kere tekbir getirip sonra: Allah'tan başka ilah yoktur. O tekdir, O'nun ortağı yoktur, mülk (Onundur, hamd O'na aittir, O herşeye kadirdir" derdi. Ve bunu üç sefer tekrar eder, dua okurdu. Aynı şeyi Merve tepesinde de yapardı."