Ramazan Umresi Gereklilikleri

05 Aralık, 16:12

  Ramazan umresi kutsal bir ayda ifa edilmiş olması münasebetiyle kıymeti daha da artan bir ibadettir ve hac kadar olmamakla birlikte yerine getirilmesi gereken yükümlülükler bulunmaktadır. Bu yükümlülüklerin en temel olanı ihrama girmektir. İhrama girilebilecek belirli bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgelerde ya da henüz buraya gelmeden memlekette ihrama girilmesi mümkündür. İhrama girilmesinin ardından yerine getirilmesi gereken bir başka görev Kabe’nin tavaf edilmesidir. Tavaftan sonra umrenin tamamlanması için sa’y yapılması ve tıraş gereklidir.

Ramazan Umresi Fiyatları

   Ramazan umresi olarak düzenlemiş olduğumuz farklı bütçe imkânlarına sahip kişilerin rahatlıkla değerlendirebileceği alternatiflerimiz bulunmaktadır. Üstelik kredi kartı ile ödeme yapmanız halinde herhangi bir vade farkı eklemesi olmadan 5 ya da 6 taksitle umre bedelini ödeyebilirsiniz. Umre fiyatlarını belirleyen çok sayıda etmen bulunmaktadır. Umreye gitmek için tercih ettiğiniz dönem, ulaşım için kullanılan firmalar ve araçlarının kalitesi, umre döneminde kalacağınız otellerin Kâbe veya Mescid-i Nebevi’ye olan mesafesi, kalmayı düşündüğünüz süre ve odada kalacak kişi sayısı gibi hususlar umre paketinin fiyatını değiştirmektedir. Bütçe olanaklarınız sınırlı ise ekonomik paketlerden birini değerlendirebilir, ekonomik kaygılarınız yoksa ve yolda vakit kaybetmeden, rahat ve konforlu bir ortamda kalarak ibadet ve duaya odaklanmak istiyorsanız kutsal mekânlara yürüyerek gidebileceğiniz ve/veya daha lüks otellerde kalabileceğiniz paketleri tercih edebilirsiniz.

Ramazan Umresi İçin Rezervasyon

  Ramazan umresi yapmayı düşünüyorsanız ve otel ya da süre açısından kriterleriniz esnek değilse mümkün olduğunca erken kayıt yaptırmanız sınırlı kontenjana sahip umre paketleri arasında tercih yapabilme özgürlüğünüzü artıracaktır. Umre paketlerimiz hakkında web sitemizde detaylı bilgiler yer almaktadır. Her bir paket için rezervasyon kısmından ön kayıt yaptırmanız mümkündür. Umre için gereken belgeler hakkında da sitemizden bilgi edinebilir ya da iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.