Hacca Gitmek Nedir

06 Aralık, 08:12

   İslam’ın temel 5 şartından biri olan ve Kur’an’da da gücü yetenler üzerine bir emir olarak ifade edilen hacca gitmek nedir? Hac, kutsal toprakların belirli bir zaman diliminde ziyaret edilmesi ve kurallar dâhilinde sırası belirlenmiş ibadetlerin yerine getirilmesidir. Umreden farklı olarak hacda kurallar biraz daha katıdır. Üstelik Kurban Bayramı olarak da bildiğimiz Zilhicce ayının belirli günlerinde yapılabildiği için telafisi olmayan hatalar yapılması söz konusu olabilir. Bu nedenle deneyimli bir ekiple birlikte hac yolculuğunu gerçekleştirmenizde yarar olacaktır.

Hacca Gitmek Nedir ve Zorlukları Nelerdir?

  Hacca gitmek nedir sorusu hakkında ülkemizde hemen herkesin bir fikri olmakla birlikte haccı tek başına ifa edecek bilgi düzeyine çoğu kişi sahip değildir. Üstelik hac döneminde kutsal toprakların oldukça kalabalık olması, yapılacak ibadetler sırasında birtakım zorluklarla karşılaşılmasını beraberinde getirmektedir. Haccın en önemli kısmı ibadetlerin sırası ile ve belirli bir zaman diliminde gerçekleştirilmesidir. İhramın giyilme ve çıkarılma zamanları, ihramlı iken yapılması yasak olan davranışlar, tavafın, sa’yin ve şeytan taşlama ile Arafat vakfesinin gereklerinin yerine getirilmesinde haccın heyecanı ile aklınızda tutamayacağınız sorumluluklar söz konusudur. Bu durumda kutsal toprakları bilen, hac konusunda deneyimi olan ve dini vecibeleri yerine getirmeniz için yönlendirme yapabilecek kişilerle birlikte hacca gitmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Turla Hacca Gitmek Nedir?

Hacca gitmek nedir sorusu aynı zamanda hacca nasıl gidileceği sorusunu da beraberinde getirmektedir. Firmamız tarafından kutsal topraklarda kalınacak gün sayısı bakımından değişen hac turları düzenlenmekte olup bütçenize uygun bir seçeneği hacca gitmek için değerlendirebilirsiniz. Hac sırasında kalacağınız otel seçenekleri olarak da servisli ya da yürüme mesafeli otel alternatiflerini değerlendirebilir veya 5 yıldızlı otelde kalabilirsiniz.