Hac Ücretleri Ne Zaman Ödeniyor

06 Aralık, 09:12

   Dünyanın birçok yerinden gelen Müslüman kutsal mekanlarımız olan Mekke ve Medine’yi ziyaret ederek hac görevini yerine getirir. Hac belirli dönemler de yapılan bir ibadettir. Durumu iyi olan Müslümanlar da Hacca giderek bu vazifeyi yerine getirir.

   Hacca ne zaman gidileceği ve kimlerin gideceğini Diyanet Bakanlığı belirler. Kura sonucu Diyanetin kendi internet sitesinden öğrenebilirler. Bu liste de ismi olanlar kutsal topraklara 17 Temmuz 2018’de gitmeye başlar. 15 Ağustos 2018 de ise tamamlanır. Dönüş tarihleri de 26 Ağustos 2018 de başlar ve 20 Eylül 2018 de sona eriyor. Hac ücretleri ne zaman ödeniyor merak edenler de Eda Tur internet sitesinden bilgi sahibi olabilir.

    Ülkemizde binlerce hacı adayı bu kutsal görevi yerine getirebilmek için geçtiğimiz aylar da başvurularını yaptı. Ardından da kura çekimi yapılarak gelecek olanlar belirlendi. İsmi belirlenen hacı adayları da hac ücretlerini yatırmaya başladılar. Hac ücretleri ne zaman ödeniyor diye merak edenler öncelikle ücretin hangi bankalara yatırıldığını öğrenmelidir. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre hac ücretleri hakkında bilgiler verildi. Hac ücretleri şu bankalara yatırılabilir;

  • Al Baraka Türk
  • PTT Bank
  • Kuveyt Türk
  • Vakıf Bank
  • Ziraat Bankası
  • Vakıf Katılım
Hac Kesin Kayıt İşlemleri

  Her yıl dünyanın birçok yerinden Müslüman kutsal topraklarımızı ziyaret eder. Ülkemizde de Hac faaliyetlerine Diyanet İşleri Bakanlığı bakar. Adaylar Hac kurasına isimlerini yazdırırlar. Hac kurasında ismi çıkan adaylar ücretleri yatırmaya başlar. Hac ücretleri ne zaman ödeniyor merak edenler Eda Turizm sitesine bakabilir. Belirlenen bankalara yatırılan ücretlerin kesin kayıt tarihleri bulunur. Buna göre kesin kayıt hakkı olan adaylar 3 Mart 2018 ve 13 Mart 2018 tarihleri arasında ‘’Kesin Kayıt Yaptırabilir’’ belgesini alarak kayıtlarını yaptırmakla yükümlüdür. Ardından da belirlenen süre içerisinde Hac ibadeti gerçekleştirilir.