Hac Nedir Ne Zaman Gidilir?

06 Aralık, 09:12

Her dinin kendince inanış şekli ve ibadet unsurları vardır. Tüm dinlerde mevcut olan hac ibadeti farklılık gösterse de ibadet dini açıdan maddi durumun el vermesi ölçüsünde farz olarak yer alır. Peki bahsi geçen bu hac nedir ne zaman gidilir? İslam dini ibadeti gereğince yer alan Hac ibadeti Kabe ve kutsal toprak diye nitelendirilen civarında bulunan önemli merkezlerin ziyaretidir. Belli süreler boyunca gidilen bir ibadet şekli olarak yer alır.

Hac Nedir Ne Zaman Gidilir? Hac Mevsimi

İslam dini ve diğer bazı dinlerde farklılık gösteren ibadet şekli olarak hac yer almaktadır. İslam şartı olan hac ibadeti herkesçe farz olmasına karşın maddi durumun da el vermesi ile farz olabilir. Bizlerin sunduğu imkan ile her vatandaşın hacca gidebilmesi için olanak sunuyoruz. Hac nedir ne zaman gidilir diye soruluyorsa haccın kutsal mekanlar olarak peygamberimizin de belirttiği üzere gidilen toprakları ziyarete verilen addır. Hicri takvime göre yer alan Şevval ile Zilka aylarına gelen ilk on günlük süreyi kapsayan zaman diliminde yani Kurban Bayramı zamanına denk gelen zamanda yapılmaktadır. İbadet sırasınca birçok güzel yer görülürken kutsal içeriklerden de faydalanma olanağı sunulur. Bu alanda hizmet verirken hacı adayları için tüm kolaylıkları düşünmüş bulunmaktayız.

Hac Nedir?  Ne Zaman Gidilir? Gidilecek Olan Doğru Kurum

İslam’ın gereklerinden olan hac nedir ne zaman yapılır sorusunun yanıtı olarak zaman diliminin Kurban Bayramı ve arifesinin olduğu zaman dilimi olduğunu belirtmek gerekir. Kutsal toprakların ziyaret edilebilmesi için kurumumuzca gerçekleştirilen turlar sayesinde hacı olmak artık daha kolay. Bizlerle iletişimin ardından alınan bilgiler doğrultusunda kutsal mekanlar ziyaret edilebilir.