Hac Nedir Ne İle Yapılır

05 Aralık, 17:12

  İslam âlemini bir araya getiren ibadetlerin başında Hac gelmektedir. Bu sebeple pek çok kişi hac nedir ne ile yapılır sorusuna yanıt aramaktadır. Hac Müslümanların Zilhicce ayının ilk 10 günü içerisinde yani arife ile beraber Kurban Bayramı'nda yapmış olduğu bir ibadettir. Hac ibadeti kendine has uygulamaları bulunmakla beraber ana hatlarıyla 3 farzı bünyesinde taşımaktadır. Bunlar arasında hacdan önce ihrama girmek, hac sırasında Arafat’ta vakfeye durmak ve Kâbe’yi tavaf etmek yer almaktadır. Ayrıca şeytan taşlama, ihrama girince iki rekât namaz kılma, hoş kokular sürme gibi çeşitli sünnetleri de bulunmaktadır.

Hac Nedir Ne İle Yapılır Kimlere Farzdır?

  Ülkemiz hac yapabilmek için kontenjan belirlemek zorundadır. Bu sebeple hac nedir ne ile yapılır sorusuna yanıt verdikten sonra mutlaka hacca kimlerin gitmesi gerektiği de iyi tespit edilmelidir. Hacca maddi olarak gücü yeten her Müslümanın gitmesi farzdır. Ayrıca hür ve reşit olma farzı ile beraber akıllı olma da aranan unsurlar arasında yer almaktadır. Sağlıklı olmak hac için farzlar arasında yer alırken hacca gitme noktasında yol güvenliğinin bulunması da farzlardan birisidir. Bu noktada kurumumuz devreye girerek son derece tecrübeli olan bir kadro ile beraber hac ve umre hizmeti vermektedir. Böylece hiçbir şekilde sorun yaşamadan, oldukça ekonomik fiyatlarla, maksimum kalitede hac ibadetini kurumunuzun sunmuş olduğu organizasyonlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Hac Nedir Ne İle Yapılır Nasıl Gidilir?

Hac ibadetinde vermiş olduğumuz rehber hizmeti de oldukça beğenilmektedir. Alanında uzman olan rehber ekibimiz size bütün hac farizası sırasında eşlik etmektedir. Hac nedir ne ile yapılır sorusuna yanıt verdikten sonra hac ibadeti sırasındaki konaklama ve diğer opsiyonlardan da bahsetmemiz gerekiyor. Hac müddeti boyunca birinci sınıf otellerin kaliteli odalarında konaklama fırsatını sunmaktayız. Ayrıca gerekli olan transfer hizmetleri de bütün lokasyonlar arasında kurumumuz tarafından sağlanabilmektedir.