Hac İbadeti

05 Aralık, 17:12

   Kutsal topraklar her Müslüman için ömürde en azından bir kez görülmek ve toprağına yüz sürülerek ibadet ve dua heyecanı yaşanmak istenen yerlerin başında geliyor. Umre niyetiyle yılın her dönemi ziyaret etmek ve istenilen sürede orada kalmak mümkünken hac ibadeti oldukça farklı özellikler taşıyor. Haccın umreden farklı görülmesinin temelinde öncelikle maddi olanakları yeterli olan kişiler için haccın farz olması yatıyor. Buna bağlı olarak da hac sırasında yerine getirilmesi gereken yükümlülükler belirli bir dönem içerisinde ve zaman sınırlaması ile yapılıyor. Hacdaki bu farklılık ibadetten daha fazla lezzet almanın ötesinde sorumluluğu tam olarak yerine getirebilmiş olmak açısından da yapılması gerekenler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmayı ve haccın ifa edilmesi sırasında her konuda titiz davranmayı gerektiriyor. Bu önemli ibadeti firmamızın tecrübeli ekibinin desteği ile sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Hac İbadeti ve Konaklama

  Hac ibadeti belirli bir süre kutsal topraklarda bulunmayı ve bunu da Kurban Bayramı’nı kapsayacak şekilde yapmayı gerektirmektedir. Bu açıdan hac mevsiminde kutsal toprakların oldukça kalabalık olduğunu ve konaklama konusunda sıkıntı yaşamamak için iyi bir seçim yapılması gerektiğini söylemek mümkündür. Konaklama için firmamız tarafından müşterilerimizin bütçe olanakları düşünülerek farklı tipte oteller ayarlanmaktadır. Ekonomik otellerde kalmayı ve uygun mali koşullarda haccınızı tamamlamayı düşünebileceğiniz gibi beş yıldızlı otellerde de konaklayabilirsiniz.

Hac İbadeti İçin Turlar

   Firmamız tarafından hac ibadeti için sağlanan konaklama olanakları değiştiği gibi düzenlenen turlarda mali olanaklar ölçüsünde değişmektedir. Turda fiyatları belirleyen en temel öğe, otelin özelliğidir. Birden fazla kişi ile aynı odayı paylaşacağınız, kahvaltı ve akşam yemeğini yiyebileceğiniz standart otellerde konaklanan turlarımız ekonomik fiyatlardan düzenlenmektedir.