Hac Ayları Nedir

06 Aralık, 08:12

Hac ayları nedir

   Hac Müslümanların yapmakta farz olduğu ibadetlerden biridir. Dünya üzerinde bulunan tüm Müslümanları bir araya getiren bu ibadet oldukça önemli ve değerli bir yere sahiptir. Belirli bir maddi birikim gerektiren bu ibadete durumu olan her Müslümanın gitmesi farz görülür. Durumu olmayan Müslümanlar için ise her zaman bu ibadeti yapmanın kolay bir yolu bulunmaktadır. Hac ve Umre turları yapan bir firma olarak her zaman Müslümanlara hizmet ettiğimizin farkında olarak elimizden gelen en makul düzeylerde bu hizmeti sizlere sunmaktayız. Hacca gitmek isteyen Müslümanların ilk sorduğu soruların başında Hac ayları nedir gelmektedir.

Ne Zaman Hacca Gidilir

  Çok önemli bir değere sahip olduğu kadar her Müslümanın ’da hayalinde olan hac ibadeti miladi takvime göre her yıl değişiklik göstermektedir. Hicri takvime göre ise Zilkade ve şevval ayları ile beraber Zilhicce ayının ilk on günü olarak hesaplanır ve Hac ayları nedir diye soranlar bu aylar ile birlikte Şevval ayı söylenmektedir. Her yıl binlerce Müslümanın bu aylarda ibadetlerini gerçekleştirmek için gittiği Hac için birbirinden farklı tur paketlerimiz bulunmaktadır. Herkese hitap eden turlarımızda ekonomik, VİP vb. seçenekler ile her Müslümanın ekonomik düzeyi düşünülmüştür. Hacca gidenlerin bilmesi gereken konuların başında hacca ne zaman gidileceği, farzlarının neler olduğu ve tavaf vakitleri gelmektedir.

Kâbe Ne Zaman Tavaf Edilir

  Hac ayları nedir öğrendikten sonra, Haccın farzlarından olan Kâbe’yi tavaf Kurban Bayramının ilk günlerinde gerçekleşmektedir. Şevval ayında yine ihrama girilmektedir ve Zilhicce ayının 9.günü öğle saati ve 10.günü de Arafat vakfesi yapılmaktadır. Haccın farzları, zamanları hakkında daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilir, en uygun fiyatlı Hac turlarımıza katılabilirsiniz.