Hac Ayı Nedir

06 Aralık, 08:12

  Bir Müslüman’ın en önemli görevlerinden olan hac ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri ‘Hac ayı nedir?’ sorusudur. Aslına bakılırsa Kuran’a göre hac ayı değil hac ayları vardır. Şevval, Zilkade ve Zilhicce aylarını kapsayan bu süreçte imkanı olan Müslümanların hac vazifelerini yerine getirmeleri gerekmektedir. Ancak karmaşık yurt dışı prosedürleri, konuşulan dilin farklı olması gibi sorunlardan ötürü hac için bir kimsenin tüm ayarlamaları tek başına yapabilmesi pek mümkün değildir. Bu sebeple hac turları çok sık tercih edilmektedir. Kendi ülkesinden bir grup ile güvenli bir şekilde gidip gelen hacı adayları için birçok detay kolaylaşmaktadır.

Hac Ayı Nedir, Ne Zaman Başlar?

  Yukarıda da belirtildiği gibi ‘Hac ayı nedir?’ sorusu aslında yanlıştır. Zira İslam’da hac ayları vardır. Toplam üç ayı kapsayan bu süre içinde yıllık hac görevinin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu noktada birçok kişinin yurt dışında yol bulma ve hac sırasında yapılacakları doğru uygulama konusundan endişeleri olabilir. İşte bu noktada bir devreye giriyoruz. Konaklamadan uçuşlara ve vize işlemlerine kadar her detayı ile ilgilendiğimiz yolcularımızı kutsal topraklarda da yalnız bırakmıyoruz. Hac bitiminden İstanbul’a dönüşe kadar olan süre içinde hacı adaylarımız ile yakından ilgilenmeyi sürdürüyoruz.

İlk Hac Ayı Nedir?

  İlk hac ayı nedir sorusunun cevabı Şevval’dir. Bu ayda ihrama girmek gerekir. Yani bu ayda hac görevi başlar. Hac görevinin başlaması ile biz de tüm ekibimiz ile hacı adaylarımıza yardım etmek için hazır oluruz. Gerek Türkiye’de gerek de yurt dışında yaşadıkları her sorun ile yakından ilgilenerek onların bu görevi en rahat şekilde yerine getirmelerini sağlamaya çalışırız. Böylece hacı adaylarımız da yalnız ibadetlerine odaklanabilirler.