Ekonomik bir Umre Turu için

05 Aralık, 11:12

Ekonomik bir Umre Turu için

UMRE FİYATLARI

Umre, hac zamanı senenin her günü, ikram ile yapılır. Tavaf ve say yapılır, saçlar kesilir. Umre 2 farz yapılmaktadır. Bunlar İhram ve tavaf. Umrenin şartı ihram, umrenin rüknü ise tavaftır. Bizler bütçemize göre umreye gidebiliriz. Ekonomik umre turları düzenleyen Eda Turizm ile umre görevimizi yerine getirebiliriz. Umre, ömür hayatımızda bir defa olmak üzere Hanefi ve Maliki’de sünnettir. Şafii ve Hanbeli’de farzdır. İhrama girme yerleri ise, Mekke’ye mikat sınırları dışında kalan yerlerden gelenler, yol üzerindeki mikatlardan birinde ihrama girer. Mekke’de olduğu sırada umre yapmak isterlerse, Mekkeliler gibi Harem Bölgesi dışına çıkılır ve ihrama girilir.

Ekonomik umre turları sizin bütçenize göre değişiklikler gösterebilir. Daha pahalıdan daha ucuza göre turlar ayarlanmaktadır. Peki, umre nasıl yapılır? Mikat sınırlarından birinde ihrama girilir ve öncelikle niyet edilir. Telbiye, tekbir, tehlil salevat-ı şerife okunur. Harem-i şerife gidilir ve niyet ile beraber umre tavafı yapılır. Tavaf sırasında iztiba ve ilk 3 şavtta remel yapılır. Tavaf namazının ertesinden Mes’aya gidilir ve umrenin sa’yi yapılır. Orada erkekler tıraş olur ve ihramdan çıkarlar. Bu şekilde umre tamamlanmış olur. Umre esnasında Arafat, Mina, Müzdelife münasık, kudüm ve veda tavafı olmamaktadır.

Göründüğü gibi herkes bütçesine göre umre ziyareti yapabilir. Umre, dinimiz gereğinde büyük önem taşımaktadır. İnsanlarımız bütçesi yettiği kadarıyla umreye gitmeye niyet eder. Şartlara göre değişebilir bu durum. Tur ile beraber orada konaklama da tur düzenleyenler ile birlikte aynı para içindedir. Dinimizin gereğini yerine getirmek isteyenlere bu tarz imkânlar sunulmaktadır.